RENOVACE

kolo Jana Kašpara

Tak s touhle renovací jsme si opravdu vyhráli.

Rozkaz zněl jasně – postavit kolo k příležitosti 105. výročí prvního dálkového letu z Pardubic do Velké Chuchle.

A teď… Co s tím?

Kolo není určené ke každodennímu ježdění. Tak proč se držet zkrátka? Rám jsme osadili dřevěnou vrtulí, na které je laserově vygravírovaný název Kašparova letadla „Bleriot“ a datum slavného počinu, tedy 13.5.1911.

Kolo samozřejmě dostalo dřevěné blatníky Harold Stripe Nut, ořechové rukojeti a kožené doplňky, které mají připomínat konstrukci Kašparova letounu – i ten byl totiž ze dřeva, železa a kůže.

A protože Jan Kašpar byl nepochybně milovník průkopnických technologií, osadili jsme kolo moderní planetovou převodovkou, která se skrývá v zadním náboji. Přední chromované světlo je osazeno LED diodami, stejně tak i zadní.

Kolo bylo představeno na Dni dopravy v Pardubicích. Podívejte se na reportáže!

Kolo postavené při příležitosti 105. výročí slavného prvního dálkového letu z Pardubic do Velké Chuchle. Jan Kašpar jej uskutečnil 13.5.1911 s letounem Bleriot. Jako připomínku těchto událostí má kolo v rámu instalovánu dřevěnou vrtuli. Na spodní rámové trubce je pak zlatým písmem vyveden podpis Jana Kašpara.

Kolo je osazeno dřevěnými blatníky a rukojeťmi z naší dílny, pohodlí jízdy zajišťuje nábojová převodovka Sturmey – Archer a o bezpečnost se stará dvojice designových kovových LED světel.